BEKK med 3 foredrag på JavaZone 15. september 2004

Nyheter

BEKK med 3 foredrag på JavaZone 15. september 2004

BEKK er tungt representert på årets JavaZone. Vi står for tre av innleggene på arrangementet, og i tillegg er vi representert med stand gjennom hele dagen. Møt flere av BEKKs fremste java-representanter på årets JavaZone 2004.

Årets JavaZone arrangeres 15. september i Oslo. Arrangementet er landets største Java-konferanse, og venter mange hundre deltakere fra inn- og utland. 

BEKK er sterkt representert på årets arrangement. Noen av våre fremste representanter fra vårt Java-miljø skal holde spennende innlegg. Du møter blant annet:

Trond Arve Wasskog - Manager og systemarkitekt
Trond Arve tar for seg hvordan Open Source-miljøet former fremtiden for Java- og J2EE-utvikling. Han ser særlig på den kommende EJB3.0-standarden, inspirert av Hibernate og rammeverk som Spring og PicoContainer. I dette foredraget får du blant annet en nærmere titt på en arkitektur basert på WebWork, Spring og Hibernate og de fordeler dette medbringer. 

Eivind Waaler - Seniorkonsulent og systemarkitekt
Eivind tar for seg praktisk systemutvikling med Hibernate. Sesjonen gir et overblikk over Hibernate og praktiske eksempler på generering av XML mapping filer både ved bruk av XDoclet (top-down) og med MiddleGen/hbm2java-verktøy (bottom-up). I tillegg diskuteres sesjonshåndtering, exception handling, ulike måter å deploye Hibernate (SAR fil i JBoss, Spring rammeverk etc), tuning og ytelse samt fremtidsutsiktene for EJB3.0 spec og JDO2.0.

Vidar Kongsli - Seniorkonsulent og systemarkitekt
Vidar tar for seg håndtering av kildekode og byggemiljø i komplekse prosjekter ved hjelp av Open Source-verktøyet Maven. Han ser på hvordan Maven håndterer prosjektstruktur, dokumentasjonsrammeverk mm. Det vises praktiske eksempler på hvordan Maven kan benyttes for å håndtere løpende integrasjon, prosjektavhengigheter, artifact templates og kildekodestruktur - og kjente utfordringer i denne sammenheng. 

I tillegg til foredragene stiller BEKK i år med stand i konferansens stand-område. Der kan du møte flere av våre representanter fra vårt Java-miljø - en uformell måte å blir bedre kjent med BEKK på. 

For mer informasjon om JavaZone 2004 og påmelding gå til www.java.no.

ErgoGroup